Fotosesija lediniame vandenyje

Fotosesija lediniame vandenyje

Vieną saulėtą vasario popietę aš profesionalus fotografas Aras Radevičius kartu su  Agne Butkute suplanavome fotosesiją. Fotosesijos idėja buvo padaryti kažką, ko dar niekad nesu daręs, o fotosesija ežere žiemą buvo įdomiausias variantas.

Lokacijos vietą pasirinkome Žaliuosius ežerus, nes ten patogiausia ir yra iškirsta eketė. Atvykę į vietą smarkiai skubėjome, nes saulė jau buvo besileidžianti.

Kaip vyksta tokia fotosesija? Kuo ši fotosesija buvo ypatinga? Kodėl ši fotosesija išskirtinė?

Tam, kad pavyktų tokie ekstremalūs kadrai keletas faktorių yra būtini.

Vakarinė saulės šviesa, šiuo atveju švietė šoninis apšvietimas. Modelis turi pozuoti greitai ir be klaidų, nes turėjome apie 7minutes. Fotografas turi greitai pasirinkti teisingus rakursus ir foto techniką.

Viskas vyksta žaibiškai greitai.

Agnė įlipa į vandenį ir pradeda pozuoti. Turiu apie 7minutes kol modeliui pasidarys šalta ir fotosesiją reiks baigti. Fotosesijos metu buvo keli pozavimo pataisymai, tačiau pagrinde modelis savo darbą atliko nepriekaištingai. Emocijos, adrenalinas, vakarines saulės šviesa, energija, modelio pozavimas, mano greitis tuos kadrus sugaudyti, pamatyti geriausius kampus, pastoviai keisti situacijas dėl kadrų įvairovės.

Fotosesijos techniniai ir meniniai aspektai.

Taigi fotosesijai pasirinkau Sisteminį fotoaparatą Canon R5 dėl didelės raiškos 45mpx, kad kadrai būtų detalus ir patogu retušuoti photoshope. Objektyvas Canon EF 70-200mm F2.8 L IS II USM. Jokio papildomo apšvietimo nenaudojau. Elektroninis užraktas leidžia daryti 20fps.

Taigi su akies sekimo sistema ir 20 kadrų per sekunde tu gali nemažai nuveikti.

Objektyvas Canon 70-200mm F2.8 L IS II USM leido daryti portretinius kadrus, išgauti ryškumo gyli ir geriausius rakursus. Canon R5 ir apskritai sisteminiai fotoaparatai su savo atlenkiamais ekranėliais padarė revoliuciją fotografijos pasaulyje.

Tik šio fotoaparato dėka man nereikėjo gultis ant ledo, o tiesiog nuleidus aparatą žemyn per ekraną stebėti modelį ir jį fotografuoti. Vienintelis niuansas patartina įsijungti horizonto matavimą(Kadrai bus lygūs ir tiesūs). Fotosesijos metu diafragma keitėsi tarp f 2.8 -f 4.

Ekspozicija buvo matuojama nuo šviesiausios vietos.

Per šias 7minutes padariau apie 1500 nuotraukų. Fotografijoje turiu 17metų patirtį, todėl žaibiškai greitai matau visus rakursus ir mintyse galutinį variantą.

Trumpai apžvelgsiu fotosesiją iš meninės pusės.

Gražuolė Agnė su savo sportiška figūra ir Seišelių salų įdegiu atrodė nuostabiai. Žiemos spalvos, vanduo, melsvi atspalviai, vakaro auksiniai saulės spinduliai- viskas susiliejo viename. Pozuojant lediniame vandenyje kai šaltis gelia kūną lyg adatomis bado išsiskiria didelis kiekis adrenalino, tad laiko laiko fotografavimui yra labai mažai, o kas svarbiausia nuoraukoje? Emocija ir akys. Kadras turi būti gyvas ir skleisti energiją.